Projekt Hadar to nowa gamingowa marka CD Projekt


– Podstawy naszej działalności i wartości, które wyznajemy, pozostają bez zmian. Chcemy tworzyć rewolucyjne, pełne zapadających w pamięć momentów gry fabularne, które będą inspirować graczy – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT. Niestety, nie mamy na ten moment wielu informacji o grze. Według udostępnionej grafiki, za nową markę w stu procentach odpowiada wewnętrzny zespół CD Projekt, a same prace rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku. Dowiedzieliśmy się ponadto, że projekt znajduje się obecnie w fazie konceptu, rozwijanego przez niewielką grupę deweloperów.

Projekt Hadar ma być zupełnie nowym IP

Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów – zapowiada Prezes Zarządu CD PROJEKT. CD Projekt RED podkreśla jednak, że gra nie jest jeszcze nawet na najwcześniejszym etapie tworzenia. Biorąc jednak pod uwagę jak dobrze wyszło im dopieszczanie twórczości Andrzeja Sapkowskiego w Wiedźminie to z pewnością jest na co czekać. Byłam bardzo zadowolona, że naprawdę zamierzamy zrobić własne IP.

Wiedźmin: Aktor głosowy Geralta z gier skrytykował serial Netfliksa

Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy – mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy” –  mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu. Warto zwrócić uwagę na to, że Hadar na razie nie jest w fazie produkcji.

Project Hadar: CD Projekt Red o swojej nowej marce. „To pochodzi wprost od nas”

Opublikowana aktualizacja strategii CD Projekt przyniosła nam sporo danych i ciekawych informacji związanych z planami Grupy na przyszłość. Wydaje się, że na pierwszy plan wysunięto to, iż uniwersum Wiedźmin ma doczekać się aż 3 nowych gier, ale to nie jedyne warte odnotowania wzmianki. – Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD PROJEKT RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. – Drugim niezależnym zespołem deweloperskim działającym z Bostonu jest The Molasses Flood – zaznacza.

Prawie jak remake Wiedźmina 1 w Wiedźminie 3. Możecie eksplorować całą Wyzimę

Na czele zdecydowanie jest Wiedźmin 4, który wchodzi w fazę pełnego rozwoju. Gracze mogą również wyczekiwać remake’u “jedynki” i nowego Cyberpunka. Przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED ujawnili Project Hadar – zupełnie nową markę. Prawdopodobnie upłynie jeszcze wiele wody w Wiśle, zanim dowiemy się więcej na temat tego projektu, ale hej!

Wiedźmin 3: Darmowy edytor modów REDkit już jest. Wsparcie Warsztatu Steam też

W tym celu zdecydowano się na stworzenie zupełnie nowego i wedle zapowiedzi oryginalnego IP. – Myśląc o rozwoju, mamy teraz przed oczami trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy. Postrzegamy CD PROJEKT jako rosnącą siłę, ukształtowaną przez nasze zespoły pełne dumy ze swoich osiągnięć i odważne w realizacji swoich ambicji – podsumowuje Adam Kiciński. CD PROJEKT opublikował aktualizację strategii Grupy skupiającą się na długoterminowym rozwoju kluczowych projektów. W nadchodzących latach studio zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzi prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP o kryptonimie Hadar.

Cyberpunk 2077 z przytłaczająco pozytywnymi recenzjami na Steamie. Twórcy dziękują

Firma pracuje również nad zupełnie nowym IP – Hadar to tytuł roboczy nowej marki, która została od podstaw stworzona przez CD Projekt. Wiedźmin właśnie, ale także Cyberpunk wypada uznawać za duże marki rozpoznawalne (i przez wielu cenione) na całym świecie. Nie dość, że nie zostaną przez najbliższe lata porzucone, to mają doczekać się towarzystwa. CD Projekt chce oprzeć swoją działalność o, jak to określono, trzy silne i trwałe franczyzy.

  1. Prawdopodobnie jednak Hadar będzie grą RPG kładącą nacisk na fabułę – do czego CDP nas do tej pory przyzwyczajał.
  2. Projekt Hadar to raczej melodia dość odległej przyszłości.
  3. CD Projekt Red dosłownie zasypał nas dziś ekscytującymi wieściami.
  4. Według udostępnionej grafiki, za nową markę w stu procentach odpowiada wewnętrzny zespół CD Projekt, a same prace rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku.

To byłoby marnotrawstwo, gdybyśmy nie zainwestowali naszych zasobów w coś nowego lub coś, co jest bezpośrednio nasze. Jestem bardzo podekscytowana projektem Hadar – powiedziała Mazur.

Projekt Orion, kryjący pod kryptonimem następną grę z serii Cyberpunk, w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. Będzie rozwijany przez nowe studio CD PROJEKT RED North America. – Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami Grupy.

W międzyczasie dostaniemy co najmniej kilka gier, na które też warto czekać. Oficjalny wpis na Twitterze zapowiedział projekt o roboczej nazwie “Hadar”. Nie będzie oparte ani na świecie z Cyberpunka, ani Wiedźmina, ani żadnym innym nam znanym do tej pory uniwersum. Ferrari 612 Scaglietti – Wiadomości handlowe na żywo Niestety, to tyle na temat Projectu Hadar, więc o samym charakterze nowej marki CD Projektu wciąż nie wiemy praktycznie nic. Warto natomiast nadmienić, że Maria Mazur skorzystała z okazji, by kolejny raz zdementować krążące po sieci plotki na temat settingu gry.

– Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer – mówi Adam Kiciński. Pisaliśmy już o tym, że Polacy pracują nad nową grą w świecie Cyberpunka oraz o tym, że czeka nas premiera pięciu nowych gier z uniwersum Wiedźmina. Z czego trzy z nich to RPG i będą wchodzić w skład trylogii AAA. To jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów twórczości CDPR.

Project Hadar nie będzie rozgrywał się w feudalnej Japonii. Komuś chyba za bardzo zamarzyło się polskie Ghost of Tsushima… Jeszcze w zeszłym roku CD Projekt RED informował, że zamierza skupić się wyłącznie na dwóch IP (Wiedźmin i Cyberpunk 2077), ale jak widać korporacja ma ogromne plany. Właśnie potwierdzono prace nad zupełnie nowym IP nazwanym Hadar. Właściwie to nie wiemy za wiele na temat tego tajemniczego projektu.

Zapowiedziano, że część przyszłych gier ze świata Geralta będzie tworzona przez zewnętrzne studia, natomiast Cyberpunk doczeka się sequela o nazwie kodowej „Orion”. Studio podkreśla, że projekt jest na „najwcześniejszym etapie procesu twórczego” i tak naprawdę aktualnie nie powstaje FSM inteligentny broker Forex-FSM inteligentne omówienie i informacje gra, ale wszystko zmieni się w przyszłości. Projekt Hadar to raczej melodia dość odległej przyszłości. Ujawniono tylko tyle, że aktualnie znajduje się w fazie koncepcyjnej. Aktualizacji strategii rozwoju Grupy CD PROJEKT dostępne są na stronie /pl/grupa-kapitalowa/strategia/.

Wydaje mi się, że to w pełni ma sens, biorąc pod uwagę, jakich ludzi mamy zaangażowanych w ten projekt, i to nie tylko w storytelling, ale też od strony artystycznej. To by było trochę jak marnotrawstwo, gdybyśmy nie zainwestowali tego wszystkiego w coś nowego, co pochodzi wprost od nas. Firma zajęta jest również rozwijaniem autorskiego Project Hadar, a teraz wiemy, czym gra nie będzie. Chyba nikt się nie spodziewał, że ten wtorek będzie tak udanym dniem dla fanów cyfrowej rozrywki.

Kolejnym zapowiedzianym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie AI zapowiada „silny” wzrost przychodów z reklam przy wzroście odbiorców na YouTube 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Oficjalnie wiemy, że CD Projekt RED poza grami z uniwersum Wiedźmina oraz Cyberpunka pracuje również nad czymś zupełnie nowym.

Aktualnie zajmuje się nim mały zespół CD Projektu, który pracuje dopiero nad jego podstawowymi założeniami oraz światem. Podobno wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Gra prawdopodobnie będzie powstawała na silniku Unreal Engine (na który CDP się przerzucił wraz z zapowiedzią nowej wiedźmińskiej sagi).

Zajmuje się głównie newsami, ale tworzę też różnego rodzaju quizy oraz zestawienia TOP 10. Wydaje mi się, że ma to sens, biorąc pod uwagę, jak wiele osób mamy na pokładzie. Chodzi mi na przykład o scenarzystów, ale także naszych artystów.

Zachary Paul
Zachary Paul is an independent investigative journalist living in New York City.
on Twitter